Ваше місто:

Київ

Мова сайту:

Ми у соц. мережах:

Пишіть нам:

Телефонуйте нам:

+38 (063) 076-51-63 +38 (073) 276-21-50
Калькулятор вартості
Володимир Єрошов

директор ProBalkon

Теплий балкон

Розширення квартири на балкон

З чого розпочати ремонт на балконі?

Вітаю вас!

На цій сторінці ви знайдете відповідь, як збільшити корисну площу вашої квартири за рахунок грамотного утеплення балкона (лоджії)

І, як результат, ви отримуєте додаткові теплі квадратні метри, які можна використовувати як кабінет, тренажерний зал, збільшення площі вашої кухні або кімнати. Ми підготували кілька відео-звітів, які допоможуть вам швидко зрозуміти, які роботи потрібні на теплому балконі і як не допустити типових помилок при утепленні балкона або лоджії.

Відео звіти

Сучасні та цікаві дизайни балконів

видео Теплая лоджия

Чернигов, Пятницкая, 23

фото балкона с выносом по подоконнику под ключ

теплый 1

фото балкона с выносом по подоконнику под ключ

теплый 1

Чому балкон варто
замовити у нас

Робота суворо
за договором

Вартість балкона не зростає
у процесі ремонту

Гарантія на роботу
і матеріали

Працюємо з перевіреними
матеріалами, професійними інструментами та прямими
руками

Команда
професіоналів

Злагоджені бригади з досвідом
роботи від 5 років. Любимо і цінуємо
свою роботу

Гарантія краще ціни

Комплексний підхід дає можливість отримувати вироби та матеріали суворо за оптовими цінами

Виконуємо свою роботу
швидко

Балкон «під ключ» за 1-5 днів без розривів на етапи - це наша реальність

Складові теплого балкона

У цьому розділі ви знайдете покрокову технологію утеплення, яка вже
перевірена на багатьох лоджіях та балконах.

 • 1. Парапет
 • 2. Скління
 • 3. Утеплення підлоги
 • 4. Утеплення стін
 • 5. Виведення опалення

Парапет

На лоджіях і балконах парапети бувають декількох видів:

 • металевий парапет
 • бетонний парапет
 • цегляний парапет

Усі ці парапети мають низький коефіцієнт теплового опору. Тому, потребують додаткового утеплення.

фото Парапет на балконі

У випадку з металевим парапетом – його потрібно демонтувати і, замість нього, звести кладку з піноблоків. Чому з піноблоків, а не цеглин?

Наступні 3 причини пояснюють чому:

 • Вага піноблоків приблизно в 2 рази менша. Відповідно, менше навантаження на край плити, що є критично важливим при довгостроковій експлуатації лоджії.
 • Коефіцієнт теплового опору піноблоків вище у 2.5 рази. Це означає, що піноблоки у 2,5 рази тепліші за цеглу.
 • Якщо зробити кладку з піноблоків за технологією, то не буде усадки самої кладки, після встановлення на неї пластикової рами (вага теплої пластикової триметрової рами становить від 170 кг і більше). У випадку з цегляною кладкою – усадка неминуча. Усадка навіть на 2 сантиметри призводить до серйозних негативних наслідків для збереження тепла на лоджії.

А ось ще ряд додаткових переваг на користь піноблоків:

 • Ми використовуємо піноблок щільністю Д600, тобто його щільність дорівнює 600 кгм³. Такі піноблоки використовують для зведення несущіх стін, що говорить про надійність кладки, що зводиться.
 • Звукоізоляція. Звук у піноблоках поглинається не відбиваючись, на відміну від стін із бетону чи цегли. Особливо добре піноблоки поглинають звук низької частоти, тобто гасять усі шуми від проїжджої частини вулиці. Що, безперечно, є суттєвим плюсом при виборі піноблоків замість цеглин.

Аргументів достатньо на користь кладки з піноблоків, тому зводимо парапет тільки так, і не інакше.

фото Кладка з піноблоків тепла лоджія

Важливо розуміти, що залишати відкритим піноблок не можна, оскільки він руйнується під впливом сонячних променів та атмосферних опадів. Тому після зведення кладки, піноблоки утеплюємо зовні пінопластом 25 або 35 щільності, товщиною 50-100 мм і закриваємо її сайдингом. Таким чином, ми отримуємо теплий парапет, коефіцієнт теплового опору якого дорівнює приблизно 3,9 м²°С/Вт. І це без внутрішньої обшивки, до якої ми дійдемо трохи пізніше. Цього вже більш ніж достатньо, щоб все тепло зберігалося на лоджії або балконі.

фото обшивка зовні Тепла лоджія width=

Якщо у вас бетонний парапет або цегляний, то потрібно виконати такі дії:

 • утеплити зовні пінопластом 100 мм
 • обшити сайдингом або відштукатурити (так званий мокрий фасад)

Таким чином, ми отримаємо прийнятний коефіцієнт теплового опору при мінімальних витратах фінансів.

Ще один з варіантів: повністю демонтувати парапет і виконати монтаж пластикової конструкції від підлоги до стелі. Так званий французький балкон. При використанні шестикамерного пластику та склопакетів з подвійним напиленням можна отримати коефіцієнт теплового опору порядка 1.1 м²°С/Вт, що цілком достатньо, щоб забезпечити хорошу теплоізоляцію лоджії або балкона.

Скління теплого балкона

Для забезпечення високої теплоізоляції на лоджії (балконі) використовуємо мінімум 5-ти камерний профіль (монтажна глибина 70 мм і більше) та 2-х камерний енергозберігаючий склопакет з подвійним напиленнями (ширина склопакета 40 мм і більше). Дуже важливо, щоб коефіцієнти теплового опору пластика та склопакетів були узгоджені.

У нашому варіанті коефіцієнт теплового опору пластику становить 0,9 м²°С/Вт, склопакетів 1.1 м²°С/Вт. Загальне тепло опір конструкції виходить близько 1.05 м²°С/Вт, при нормі 0,75 м²°С/Вт. (на 30% вище за норму за ДСТУ)

фото Характеристики Пластикової рами на Теплий балкон width=

Частою помилкою є установка звичайних склопакетів (без енергонапилення і газу аргону), їх коефіцієнт теплового опору становить 0,44 м²°С/Вт, що в 2.5 рази! нижче ніж 2 камерний ЕЕ (з двома напиленнями) склопакет. Відповідно, всі втрати тепла відбуватимуться через склопакет, і про теплу лоджію можна забути. Або навпаки, поставити трикамерний пластик (коефіцієнт тепло опору 0,65 м²°С/Вт), тоді буде “промерзати” пластик, з аналогічним сумним результатом.

Дуже важливо використовувати мінімум розширювальних профілів. Оскільки кожен стик (шов) – це додаткові містки холоду. При монтажі з’єднувальних профілів ми запінюємо і силіконимо стики між ними. Таким чином, зводимо до мінімуму проникнення холоду до приміщення. Зараз багато сучасних матеріалів, які забезпечують хорошу теплоізоляцію за мінімальних товщин. Про це трохи згодом.

Оптимальна конфігурація пластикової рами

У кожному індивідуальному випадку майстер на об’єкті визначає, як краще розділити пластикову раму з урахуванням технічних особливостей та побажаннями замовника.

 

Давайте розберемо на прикладі розбивку рами довжиною 6 метрів. Дана конструкція буде виконана із двох частин по 3 метри.

Варіант №1. Клієнт з боків лоджії хоче зробити шафи від підлоги до стелі. Бічні частини рами робимо із термопанелі 32 мм завтовшки. Вона така ж тепла, як і склопакет. Ширина бічних частин становить приблизно 500 мм, цієї глибини практично завжди достатньо. Дана термопанель служитиме боковою стінкою шаф. Решту рами ділимо на 6 частин і робимо 2 поворотно-відкидних стулки. Виглядає це так:

 

Отже, ми отримуємо:

 • Оптимальну вартість конструкції, не переплачуючи за зайві відкривання.
 • 2 стулки дозволяють добре провітрювати вашу лоджію в будь-яку погоду.
 • Залишається хороша жорсткість конструкції, і ми не боїмося її перекосу з часом. Якщо зробити більше відкриттів, то стулки під своєю вагою провиснуть і з рами задуватиме.
 • Симетричний та естетичний зовнішній вигляд. Стулки не дуже широкі та не дуже вузькі.

 

Варіант №2. Без шаф. В даному випадку ми ділимо раму на 8 частин і 4 поворотно-відкидних стулки. Отже, отримуємо ось таку раму. По центру вона з’єднується спеціальним з’єднувачем, який запобігає можливим продуванням у місцях стику рам.

фото Тепла лоджія пластикова рама конфігурація 1

Утеплення підлоги

На утепленій лоджії (балконі) ми можемо зробити підлогу:

Без підігріву (не рекомендований варіант). Укладаємо дерев’яний каркас із бруса 50*50 мм або 50*100 мм. Між каркасом укладаємо мінеральну вату в 2 шари. Закриваємо теплою та вологостійкою OSB плитою товщиною 18 мм. На рівну та утеплену підлогу виконуємо фінішне оздоблення на вибір: лінолеум, ламінат або ковролін. Отримуємо добре утеплену підлогу.

Якщо ви хочете підлогу без підігріву, то вам обов’язково будуть потрібні зовнішні опалювальні прилади, і тоді у вас буде повноцінне тепле приміщення. Про типи використовуваних приладів трохи нижче.

 

З підігрівом. Це цікавіший і практичніший варіант, якщо вам потрібно отримати дійсно тепле приміщення, і ви хочете обійтися без зовнішніх опалювальних приладів, які “крадуть” простір на лоджії (балконі). При використанні теплої підлоги створюються найбільш комфортні умови для обігріву вашої лоджії (балкона): рівномірний та плавний розподіл тепла порівняно з центральним опаленням або зовнішнім опалювальним приладом.

На першому фото тепло від батарей піднімається вгору, охолоджується і опускається до підлоги. У результаті є дискомфорт: внизу холодно, вгорі спекотно. На другому фото, при використанні теплої підлоги створюється оптимальна температура на рівні ніг і голови.

Всі наші клієнти, яких одразу нам не вдалося переконати встановити теплу підлогу, зробили це наступного сезону. Але, витратили більше грошей, часу та сил.

 

 

Ми використовуємо 2 варіанти теплої підлоги на лоджії (балконі)

 1. Інфрачервона тепла підлога.
 2. Електрична тепла підлога

Інфрачервона тепла підлога. Є плівковий обігрівач, який укладається на всю поверхню підлоги. Нагрівальні елементи надійно ламіновані з двох сторін, тому він надійно захищений від проникнення води, а відповідно від електричного пробою або короткого замикання. За рахунок інфрачервоного випромінювання ми отримуємо рівномірне тепло, дуже схоже на сонячне і, при цьому, абсолютно нешкідливе.

Його основні переваги:

 • Вкладається на будь-яку рівну поверхню. Відмінно підходить під укладання на OSB плиту.
 • Швидкість та легкість монтажу. Весь процес монтажу триває кілька годин.
 • Адекватна ціна. Вартість близько 300 грн\м².
 • Рівне прогрівання підлоги по всьому периметру.
 • Легко замінити у разі виходу з ладу.
 • Економія електроенергії за рахунок швидкого обігріву. На відміну від електричної теплої підлоги, вона прогрівається за кілька хвилин. Це дуже важливо на балконі.
 • Не сушить повітря. Істотна перевага, оскільки більшість електричних батарей суттєво сушать повітря.
 • Усуває запах тютюну, фарби. За рахунок іонізації повітря.
 • Можна використовувати разом із лінолеумом.

Інфрачервону теплу підлогу можна вважати оптимальним варіантом для більшості теплих балконів та лоджій.

 

Електрична тепла підлога. Облаштуванням такої підлоги є укладання спеціального екранованого кабелю, необхідного перерізу, по підлозі. Далі цей кабель заливається, за допомогою стяжки або самовирівнюючої суміші. На цю рівну поверхню укладається ламінат, лінолеум, чи плитка.

Ми рекомендуємо використовувати електричні підлоги тільки відомих марок.

Недоліки електричної теплої підлоги:

 • Суттєво дорожче за ціною
 • Довгий та трудомісткий процес монтажу
 • Довгий час розігріву підлоги

Через ті недоліки даний вид теплої підлоги ми використовуємо значно рідше. Така підлога ідеально підходить для обігріву ванної кімнати, кухні або туалету, де вона постійно включена.

Регулювання теплої підлоги 

Регулювання теплої підлоги відбувається за допомогою терморегулятора. Вони бувають двох видів: механічний та електронний. Для створення комфортних умов обігріву та економії грошей на опаленні ми рекомендуємо використовувати електронні терморегулятори. Вони дозволяють задавати час початку та кінця роботи, точну температуру теплої підлоги, можливість регулювати температуру залежно від часу доби (вранці та ввечері, коли ви вдома – більш висока температура, вдень – нижче).

Утеплення стін балкона

При утепленні лоджії (балкона) обов’язковою умовою є використання сучасних матеріалів для утеплення, таких як пінополістирол та рулонні утеплювачі. Дані типи матеріалів є слабо горючими і важко займистими матеріалами, що критично важливо при монтажу в житлових приміщеннях. Основною їх перевагою є мала товщина і високі теплозберігаючі властивості, так як на балконі або лоджії важливий кожен сантиметр простору. Я пропоную вам ознайомитися з нашою технологією утеплення лоджії, яка перевірена на понад сотні балконах та лоджіях.

Перше, що необхідно виконати для отримання теплої лоджії – монтуємо піноплекс (стиродур) товщиною 30-50мм (коефіцієнт теплового опору 0,8-1.2 м²°С/Вт) по всьому периметру стін лоджії. Монтаж піноплексу виконуємо за допомогою піни-клею. Так ми забезпечуємо швидкий та якісний монтаж. Після монтажу запінюємо всі стики між листами піноплексу, навіть якщо він має «чверті».

фото Тепла лоджія пінофол піноплекс

Другим шаром монтуємо пінофол товщиною 8-10 мм, фольгою всередину приміщення. Пінофол є дуже теплим матеріалом, його коефіцієнт теплового опору становить 1,3 м²°С/Вт, що приблизно дорівнює листу пінопласту завтовшки 70 мм. Ми заощаджуємо відразу від 7 до 9 см на вашій лоджії! Що суттєво, враховуючи найчастіше її малі розміри. Крім функції додаткового утеплювача, пінофол також виконує роль пароізоляції. Тобто, він затримує пари в приміщенні, щоб вони не проникали в зону дотику піноплексу та стіни. В іншому випадку, там утворюватиметься грибок і пліснява! Нанесена на пінофол фольга дозволяє відбивати нагріте повітря назад у приміщення, тим самим збільшуючи тепловий опір вашої лоджії або балкона.

На теплій лоджії (балконі) необхідно створити ефект термоса, тоді все тепло буде ефективно зберігатися. Це досягається технологією повітряного прошарку між матеріалами утеплювача та фінішним оздобленням. Потрібно не менше 15-20 мм повітряного прошарку. Цей прошарок ми отримуємо за рахунок монтажної рейки 20х40 мм.

Щоб позбавитися містків холоду, при кріпленні монтажної рейки, ми використовуємо пластикові “грибки”. Монтаж рейки через такий “грибок” повністю виключає всі мости холоду, а отже ваша лоджія завжди буде теплою!

фото Тепла-лоджія-ефект-термоса

Після всіх підготовчих робіт з утеплення лоджії (балкона) наступним етапом буде фінішне оздоблення обраним вами матеріалом: вагонка, гіпсокартон, пластикові панелі, декоративний камінь.

фото Тепла-лоджія-фінішна-оздоблення

За технологією, утеплення стелі не відрізняється від утеплення стін, за винятком деяких моментів.

 • Можна обмежитися лише утепленням шаром пінофолу. Найчастіше, для утеплення стелі, цього достатньо. Плюс, ми заощаджуємо 5 см до загальної висоти балкона, що суттєво.
 • Обов’язково перед укладанням чистового покриття необхідно встановити паробар’єрну плівку. Вона затримуватиме пари, що надходять, і не дасть їм конденсуватися на пінофолі. Якщо цього не зробити, то через деякий час балкон може «затікати». Насправді, це будуть конденсовані пари.
 • Для фінішного оздоблення стелі ми рекомендуємо використовувати пластикові панелі високої якості. Вони чудово справляються з усіма труднощами, з якими не впорається стеля із гіпсокартону або дерева. Також, вони візуально збільшать висоту балкона.

Виведення опалення на балкон

Якщо у вас немає можливості зробити теплу підлогу на вашій лоджії (балконі), тоді вам підійдуть зовнішні опалювальні прилади. До них відносяться:

 • Електричні конвектори
 • Олійні радіатори
 • Інфрачервоні обігрівачі
 • Електричні каміни

фто Тепла- лоджія-батареї

Установка вищеперелічених приладів є найпростішим, доступним і економним рішенням для обігріву вашої лоджії. Якщо у вас лоджія довжиною 3-4 метри і глибиною 1 метр, то вам достатньо буде використовувати один конвектор потужністю 1 кВт. Якщо лоджія довша (6-9 метрів), то краще поставте 2 конвектори по 1 кВт, ніж один потужний 1,5-2 кВт. Це рішення забезпечить швидший і рівномірніший прогрів усієї площі лоджії або балкона з виносом.

Пам’ятайте, що труби центрального опалення виносити на лоджії категорично заборонено.

Приклади робіт

Подивіться деякі наші роботи

 • Чернигов, Самострова, 11
 • Киев, Шамрыло, 10
 • Киев, Пр-т Голосеевский, 108
 • Чернигов, Пятницкая, 23

Чернигов, Самострова, 11

Завдання:

Из одной длинной 6-ти метровой лоджии нужно было сделать теплую кладовку и продлить квартиру на балкон.

Які проблеми ми вирішили:

 • Возвели теплую кладку из газоблоков глубиной 100 мм
 • Снаружи утеплили пенопластом толщиной 100 мм
 • Обшили сайдингом
 • Установили теплую раму Steko S600
 • Использовали двухкамерные (3 стекла) стеклопакеты 40 мм толщиной. С двумя энергоэффективными напылениями и газ аргон между стеклами
 • Подняли уровень пола до уровня квартиры. Утеплили пол и накрыли OSB плитой 18 мм толщиной. Получили ровный пол на который постелили линолеум
 • Дополнительно утеплили внутренние стены лоджии
 • Разделили лоджию на 2 комнаты и поставили дверь
 • Сделали внутреннюю отделку: покраска стен и потолка
 • Вывели свет и электрику

Вартість балкона під ключ

Уточняйте

Термін виконання всіх робіт:

10 дней

Киев, Шамрыло, 10

Завдання:

Клиенту нужно было увеличить площадь балкона по полу. Подготовить балкон под продление квартиры и дальнейшей внутренней отделке.

Які проблеми ми вирішили:

 • Выполнили вынос балкона по полу в 3 стороны на 30 см
 • Снаружи утеплили пенопластом толщиной 100 мм
 • Обшили сайдингом
 • Установили теплую раму Steko S600
 • Использовали двухкамерные (3 стекла) стеклопакеты 40 мм толщиной. С двумя энергоэффективными напылениями и газ аргон между стеклами
 • Между стойками парапета утеплили пенопластом 50 мм
 • На пол постелили OSB плиту 18 мм
 • Обшили балкон OSB плитой 10 мм для дальнейшей отделки балкона

Вартість балкона під ключ

Уточняйте

Термін виконання всіх робіт:

4 дня

Киев, Пр-т Голосеевский, 108

Завдання:

Клиент поставил задачу получить теплую лоджию для дальнейшего продления квартиры и внутренней отделки

Які проблеми ми вирішили:

 • Выполнили сложный демонтаж старого балкона
 • Возвели теплую кладку из пеноблоков глубиной 100 мм
 • Укрепили кладку для вертикальной жесткости
 • Снаружи утеплили пенопластом толщиной 100 мм
 • Обшили сайдингом
 • Установили теплую раму Steko S600
 • Использовали двухкамерные (3 стекла) стеклопакеты 40 мм толщиной. С двумя энергоэффективными напылениями и газ аргон между стеклами
 • Подняли уровень пола до уровня квартиры. Утеплили пол и накрыли OSB плитой 18 мм толщиной. Получили ровный пол для чистовой укладки материала

Лоджия готова к финишной отделке.

Вартість балкона під ключ

Уточняйте

Термін виконання всіх робіт:

3 дня

Чернигов, Пятницкая, 23

Завдання:

Получить теплую лоджию для продления квартиры. При этом нам нужно сохранить максимум пространства на лоджии.

Які проблеми ми вирішили:

 • Демонтировали старый металлический парапет (ограждение)
 • Возвели теплу кладку из пеноблоков
 • Обязательно нужно укрепить такую кладку. Выполняется с помощью металлической пластины
 • Снаружи утеплили пенопластом 100 мм толщиной, 35 плотности
 • Обшили сайдингом используя бесшовный метод отделки
 • Установили теплое остекление REHAU Euro 70
 • Использовали двухкамерные (3 стекла) стеклопакеты 40 мм толщиной. С двумя энергоэффективными напылениями и газ аргон между стеклами
 • Использовали нашу технологию монтажа остекления

Вартість балкона під ключ

Уточняйте

Термін виконання всіх робіт:

2 дня

Скільки коштує теплий балкон?

Вартість залежить від багатьох факторів, визначити які можна
безпосередньо на об'єкті. Або ж залишивши заявку, ми обговоримо, що ви хочете отримати і тоді
зможемо озвучити попередню вартість

Що ми гарантуємо клієнтам

Гарантії, які вселяють довіру

 • Вибір скління
 • Монтажний шов
 • Вибір матеріалів
 • Встановлення
 • Рішення

Вибір скління

Ваше завдання прийняти майстра за вимірами, обговорити, що ви хочете, підписати договір, де буде вказана підсумкова вартість балкона “під ключ” /a>, прийняти кваліфікованих майстрів і спостерігати, як ваш балкон змінюється.

Коли процес завершено, підписати акти виконаних робіт, отримати гарантію 7 років та насолоджуватися новим затишним балконом. Усі інші турботи ми беремо на себе.

Вибір скління

Ваше завдання прийняти майстра за вимірами, обговорити, що ви хочете, підписати договір, де буде вказана підсумкова вартість балкона “під ключ” /a>, прийняти кваліфікованих майстрів і спостерігати, як ваш балкон змінюється.

Коли процес завершено, підписати акти виконаних робіт, отримати гарантію 7 років та насолоджуватися новим затишним балконом. Усі інші турботи ми беремо на себе.

Вибір скління

Ваше завдання прийняти майстра за вимірами, обговорити, що ви хочете, підписати договір, де буде вказана підсумкова вартість балкона “під ключ” /a>, прийняти кваліфікованих майстрів і спостерігати, як ваш балкон змінюється.

Коли процес завершено, підписати акти виконаних робіт, отримати гарантію 7 років та насолоджуватися новим затишним балконом. Усі інші турботи ми беремо на себе.

Вибір скління

Ваше завдання прийняти майстра за вимірами, обговорити, що ви хочете, підписати договір, де буде вказана підсумкова вартість балкона “під ключ” /a>, прийняти кваліфікованих майстрів і спостерігати, як ваш балкон змінюється.

Коли процес завершено, підписати акти виконаних робіт, отримати гарантію 7 років та насолоджуватися новим затишним балконом. Усі інші турботи ми беремо на себе.

Вибір скління

Ваше завдання прийняти майстра за вимірами, обговорити, що ви хочете, підписати договір, де буде вказана підсумкова вартість балкона “під ключ” /a>, прийняти кваліфікованих майстрів і спостерігати, як ваш балкон змінюється.

Коли процес завершено, підписати акти виконаних робіт, отримати гарантію 7 років та насолоджуватися новим затишним балконом. Усі інші турботи ми беремо на себе.

14 реальних відгуку (5)

Всі відгуки
 • Рекомендовані
 • Найновіші
 • Висока оцінка
 • Найнижча оцінка

Теплий балкон

4.7/5 - (4 votes)