Ваше місто:

Київ

Мова сайту:

Ми у соц. мережах:

Пишіть нам:

Телефонуйте нам:

+38 (063) 076-51-63 +38 (073) 276-21-50
Калькулятор вартості

Дах на балкон. Встановлення даху на балконі останнього поверху

01.03.2019

Дах на балкон

Дахи для балконів останніх поверхів можуть бути двох видів. Застосовуються каркасні або безкаркасні дахи. Також, дахи можуть ділитися на: холодні (без утеплювача), і теплі, які мають шар утеплювача.

Каркасні дахи

Каркасні дахи міцні за своєю конструкцією. При влаштуванні такого типу даху, каркас кріпиться не тільки до стіни, але і на опори самого балкона.

У процесі монтажа, спочатку, виготовляється каркасна частина балкона та вертикальні стійки. Потім, необхідно зробити решітку для встановлення даху. Якщо планується виготовити теплий дах, необхідно зробити додаткове облаштування для утеплювача і чистового оздоблення.

Недоліки каркасного даху:

 • Велике навантаження на несущу стіну;
 • Висока вартість;
 • Можливе затікання між рамою та вертикальними опорами;
 • Складна технологія монтажу.

Якщо коротко, то каркасні дахи виходять дорогими, несуть підвищене навантаження на балконну плиту. Неможливо зробити балкон із дахом одним заходом, доводиться робити окремо каркас, під нього замовляти пластикову раму. Плюс з’являються додаткові проблеми із кріпленням рами в отвір та жорсткістю загальної конструкції.

Безкаркасні дахи

Дана конструкція виготовляється після того, як буде встановлена балконна рама і робиться точно за розмірами балкона. Наша компанія рекомендує саме цей вид даху із додатковим утепленням. Така конструкція дозволяє зробити балкон практичним та довговічним.

Фото крыша на балкон 3

Процес монтажу безкаркасного балкона

Насамперед, готується парапет балкона, якщо треба, робиться додаткове зміцнення. Після цього встановлюємо балконну раму та проводимо монтаж даху.

Конструкція даху кріпиться до несущої стіни та балконної рами, що дозволяє істотно зменшити витрати матеріалів. Виконати всі роботи можна одним етапом та однією бригадою.

Коли каркас готовий, робиться додаткова планка для кріплення OSB плити. Зверху OSB плити укладається гідроізоляція, а зверху розміщується покрівельний матеріал. Готовий дах утеплюється з обох боків, зашивається спеціальними пластинами і підшивається стеля.

Фото крыша на балкон 1

Переваги безкаркасної конструкції:

 • Можливість застосування на будь-якому балконі;
 • Практичність;
 • Довговічність;
 • Невелика вага у порівнянні з каркасною конструкцією;
 • Доступна ціна;
 • Швидкий монтаж;
 • Висока якість готового даху.

Ціни на безкаркасні дахи

Стандартний дах довжиною 3 метри та шириною в один метр буде коштувати в межах шести-семи тисяч гривень, станом на початок 2019 року. У цю вартість включено всі види робіт з оздоблення безкаркасного даху, а також сюди входить вартість матеріалів.

Фото крыша на балкон

Покрівельний матеріал для балконів

Для даху балкона можна вибрати будь-який покрівельний матеріал, але найпоширенішими є:

 • Профнастил;
 • Ондулін;
 • Металочерепиця;
 • Бітумна черепиця.

Профнастил

Є найсучаснішим недорогим матеріалом. Застосовується для покрівлі безкаркасних дахів на останніх поверхах. Перевагою даного матеріалу є легкість монтажу та доступна ціна. До недоліків можна віднести погану шумоізоляцію; дощ та інші сторонні шуми проникатимуть у приміщення. Але цей недолік можна усунути, встановивши додатковий шар шумоізоляції.

Фото крыша на балкон 2

Ондулін

Надає балкону стильного вигляду. Це покрівельне покриття легко монтується на дах і має гарний показник шумоізоляції. Має невелику вагу, що дозволяє застосовувати його на дахах із дерев’яним каркасом. Ще один плюс ондуліна – широка кольорова гама.

Але, крім позитивних характеристик, він має і негативні якості:

 • Шершава поверхня. Взимку затримує сніг, а влітку сприяє нагромадженню пилу.
 • Недовговічність. Ондулін виконаний з великої кількості шарів паперу просочених бітумом, тому він схильний до механічних пошкоджень. Термін експлуатації становить приблизно 10 років.
 • Покриття, під впливом променів сонця, вицвітає і виглядає вже не так гарно.

Металочерепиця

Цей покрівельний матеріал нагадує профнастіл, тільки виглядає більш стильно. Металочерепиця має попит у власників балконів. До переваг цього матеріалу можна віднести:

 • Низька ціна;
 • Широкий вибір кольорів;
 • Легкість;
 • Простий монтаж.

Недоліки металочерепиці такі самі, як і у профнастілу – це погана шумоізоляція.

Бітумна черепиця

Гарний та легкий матеріал. Можна монтувати на будь-який дах балкона та під будь-яким кутом. Має великий вибір дизайнів та добре захищає від сторонніх шумів. Гарна герметичність.

З недоліків бітумної черепиці можна виділити: висока ціна, наявність жорсткого каркаса, недовговічність (нестійка до механічних пошкоджень). Під впливом прямих сонячних променів сильно нагрівається та може виділяти специфічний запах.

Є й інші покрівельні матеріали такі як: стільниковий полікарбонат, оцинковане залізо, руберойд, скло. Але такі матеріали використовуються рідко.

фото Битумная черепица на крышу балкона

Утеплення та гідроізоляція

Якщо балкон планується використовувати постійно, необхідно утеплити дах. Для цього добре підійде пінопласт. Він має невисоку ціну, має хороші теплоізоляційні якості, і не вимагає спеціальних навичок з укладання.

Піноплекс, так само як і пінопласт, теж добре підходить для таких цілей, але з огляду на його ціну – немає сенсу.

Мінеральна вата. Хоч і є теплоізолятором, але для даху на балконі не підійде. При влаштуванні теплоізоляції мінватою, її частинки проникатимуть на балкон і можуть викликати алергічні подразнення.

Монтаж гідроізоляції на даху є дуже важливим моментом і треба до нього уважно поставитися. Щоб забезпечити якісну гідроізоляцію, необхідно правильно зробити вузол примикання даху до стіни будинку. Використовувати гідробар’єр, проклеювати стики та шви, якщо такі є. Купувати лише якісний матеріал для гідроізоляції.

Виконавши якісну гідроізоляцію та утепливши дах, можна приступати до внутрішнього оздоблення.

Ремонт даху

Ремонт даху на балконі можна зробити самостійно. Для цього треба спершу виявити аварійну ділянку та оцінити масштаб проблеми. Якщо ремонт планується робити на останньому поверсі, краще звернутися до професіоналів, адже такі роботи виконувати самостійно небезпечно.

Порада спеціалістів

Найоптимальніший варіант – безкаркасний дах. Його монтаж ми робимо у комплексі з встановленням пластикової рами, що дає гарантію від протікання. Замовивши такий дах у нас, ви можете спати спокійно.

Популярне: Французький балкон | Балкон з виносом | Балкон “під ключ” | Внутрішнє оздоблення балкона | Теплий балкон

5/5 - (2 votes)

Схожі новини

3.6/5 - (19 votes)